تبلیغات
کلاس بازی
کلاس بازی
Fallout
 از مرزهای خیالبافی عبور کرد

در طی چند سال گذشته، یک سبک جدید برای افزایش درآمد عناوین پر هزینه و زنده نگه داشتن این عنوان‌ها مرسوم شده است. سازندگان بازی، تمام بخش‌های بازی را یک جا منتشر نمی‌کنند، بلکه با فاصله‌های دو یا سه ماهه، بخش‌های تازه‌ای به بازی می‌افزایند. این بخش‌های تازه که در اصطلاح DLC یا محتوای قابل دانلود نامیده می‌شوند، می‌توانند بازی را توسعه بدهند، بی‌‌آن‌که یک بسته توسعه کامل باشند. این DLCها در بیشتر اوقات داستان‌هایی مجزا از داستان اصلی دارند و برخی از آن‌ها گاهی بهتر از داستان اصلی بازی از آب در می‌آیند و جانی تازه به بازی می‌بخشند.

Fallout: New Vegas یکی از عناوین خوشنامی است که با DLCهای موفق خود خوشنام‌تر شد.

پدر روزهای اول انتشار این بازی، باگ‌های فراوان بازی و باگ ذخیره‌سازی بازی، باعث شد عده بسیاری از خریداران آن، محصول خریداری شده را به فروشنده پس بدهند اما بعد از ۱۰ روز باگ‌ها برطرف شد و اینک این بازی پس از گذشت نزدیک به یک سال، به لطف DLCهایش هنوز هم می‌فروشد.

جدیدترین DLC این بازی Old World Blues نام دارد. Old World Blues همانند نسخه‌های اصلی این بازی ویژگی غیرمنتظره بودن را حفظ کرده است. داستان در ادامه نسخه اصلی و در همان محیط و شرایط ادامه می‌یابد.

پیک نامه‌رسان که اینک به یک جنگجوی وصله‌پینه‌ای تبدیل شده است، دوباره طعم مردن را خواهد چشید و این بار جهشی عظیم‌تر را تجربه خواهد کرد. جهشی که به کمک دکترهای روباتی به او هدیه داده می‌شود تا Fallout رنگ تازه‌ای به خود بگیرد.

داستان این DLC در مقایسه با نسخه‌های قبلی این بازی بسیار سورئال‌تر، هیجان‌انگیزتر و البته غیرقابل بیان‌تر است! این داستان در شرایطی شکل می‌گیرد که قهرمان بازی، قدرت تازه مکالمه با اشیا و موجودات لال جهان Fallout را به دست می‌آورد و گفت‌وگوهایی پیچیده را با سلاح خود، زره خود و موجودات بیابان آغاز می‌کند و تازه در می‌یابد که این جهان پر از معماها و رازهایی است که تا به این لحظه از آن‌ها بی‌خبر بوده است.

به یقین داستان این بخش تازه، بهترین ویژگی ‌آن است اما این DLC بازی را از مناظر دیگر نیز بهبود بخشیده است. گیم‌پلی بازی به برکت دشمنان تازه، توانمند‌‌‌‌ی‌های تازه قهرمان بازی و انبوهی از سلاح‌های جدید، به یک گیم‌پلی بسیار جذاب تبدیل شده است. البته فضای کلی بازی هنوز هم همان New Vegas است و سازنده بازی کاملا به اصول بازی وفادار باقی مانده است اما اگر از شیفتگان Fallout باشید، نکات تازه فراوانی در گیم‌پلی بازی خواهید یافت.

همانند قبل انتخاب مسیر بازی، شکل داستان پردازی و انتخاب روش برای عبور از موانع و معماها در اختیار بازیکن است. بنابراین این بخش اصلا یک‌بار مصرف نیست. شما می‌توانید بارها این بخش را دنبال کنید و هر بار با انتخاب عمل‌های متفاوت، عکس‌العمل‌های متفاوتی از المان‌های داستانی و محیطی بازی ببینید.

صداگذاری این بازی یکی از ویژگی‌های قابل تحسین آن است. با توجه به شکل جهش کاراکتر قهرمان، باید منتظر این باشید که این بار صداهای بیشتری بشنوید در حالی که قابل باور و البته طبیعی به نظر برسند. این اتفاق به طور کامل در بازی رخ داده است و دیالوگ‌های فراوان، با شوخ طبعی بزرگان دوبله در جهان و جملات بسیار فلسفی و گاهی سورئال نویسندگان Fallout شکل گرفته است که تحسین و تمجید عموم منتقدان بازی را به دست آورده است.

مثل نسخه‌های قبلی، این DLC نیز از مشکلات گرافیکی و ایرادهای خاص Fallout: New Vegas رنج می‌برد. البته این ایرادها تا حدودی بهبود یافته است اما گویا نمی‌توان با یک DLC همه این مشکلات را رفع کرد و بازی به یک وصله‌پینه جدی‌تر نیازمند است.

این DLC به طور همزمان برای دو کنسول Xbox 360 و PS3 و همچنین سیستم‌عامل‌های خانواده ویندوز منتشر شده است و امتیاز ۷/۸ را از آن خود کرده است.

خوب است بدانید که هسته اصلی New Vegas در زمان انتشار خود امتیاز ۴/۸ را از منتقدان کسب کرده بود. این بازی برای رده بزرگسال مناسب معرفی شده است.نوشته شده در تاریخ دوشنبه 14 شهریور 1390 توسط امیر فرزین | نظرات ()


شارژ ایرانسل

دانلود

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

شادشاپ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا