تبلیغات
کلاس بازی
کلاس بازی


پورتال 2 حال و هوای تازه‌ای به خود گرفته است، به طوری که سازندگان سعی نکرده اند فرمول قسمت قبلی را به زور در این قسمت بگنجانند. اگر قسمت قبلی اول پورتال را تمام کرده باشید، می‌دانید که در پایان کامپیوتر فوق هوشمندی به نام GLaDOS را نابود می‌کنید. اما این کامپیوتر در واقع فقط از کار افتاده ولی هوش و حواسش سر جایش است. پورتال 2 این بار هم در آزمایشگاه Aperture Science اتفاق می‌افتد، جایی که مدت‌هاست دست بشر از آن کوتاه مانده و در نتیجه همه جا در کثافت فرو رفته است.

شما در نقش “شل” (Chell) قهرمان قسمت اول پورتال به راه خود ادامه می‌دهید تا از دست این آزمایشگاه جهنمی و کامپیوتر مخوفی که سعی در متوقف کردن شما دارد فرار کنید.. در طول راه با روباتی آشنا می‌شوید که بارها به کمک تان می‌آید. روبات راهنمای شما در ظاهر شبیه یک توپ بسکتبال سخنگوست که یک لنز دوربین هم روی آن کار گذاشته اند، اما در عمل هم راه و چاه را نشان‌تان می‌دهد و هم با دیالوگ‌های خنده دار شما را غافلگیر می‌کند.

استودیوی بازی سازی Valve در پورتال 2 بار دیگر ثابت کرد که بلد است چگونه به یک تکه آهن روح ببخشد و احساس در آن بدمد. Valve پیش تر از شخصیت اصلی سری‌هاف لایف یک قهرمان تمام عیار ساخته بود، قهرمانی که تا امروز کسی صدای او را نشنیده است.

در ابتدای راه سلاح مخصوص ایجاد درگاه روی در و دیوار را به دست می‌گیرید و کمی با آن تمرین می‌کنید تا قلق کار دست تان بیاید. در طول بازی صدای GLaDOS را می‌شنوید که می‌خواهد سنگ جلوی پای‌تان بیندازد. GLaDOS زمانی خود را از همه قدرتمندتر و بالاتر فرض می‌کرد، اما از وقتی که شل آهن پاره‌های وجودش را در آتش سوزاند، غرور این ابرکامپیوتر را هم درهم شکست.

با ادامه داستان کم کم پی می‌برید چرا Aperture Science به این حال و روز افتاده است. از این گذشته شل و GLaDOS دوباره با هم دوست می‌شوند تا با کمک هم از این مخمصه نجات پیدا کنند. برای فرار از آزمایشگاه بحران زده و پر پیچ و خم باید تئوری فیزیکی پورتال 2 را به خوبی بیاموزید و همیشه محیط اطراف را تمام و کمال بررسی کنید.

بعد از تمام کردن حالت تک نفره، حالت Co-op را از دست ندهید. در این حالت به جای تکرار مرحله‌های بخش داستانی با دو شخصیت، داستانی کاملا جدید با شخصیت‌های جدید را تجربه می‌کنید. در این حالت معماها پیچیده تر می‌شود چون شما دو نفر هستید و باید فکرتان را روی هم بریزید.

جالب است بدانید خود Valve اعلام کرده نسخه PS3 پورتال 2 بهتر از Xbox 360 است.

در نسخه PS3 برای اولین بار می‌توانید از طریق شبکه Steam با افرادی که پورتال 2 را روی PC یا مک بازی می‌کنند، رو در رو شوید. مدت‌هاست بازی کردن بین پلات فورم PC و کنسول‌ها مطرح است، اما این ایده اولین بار است که در صنعت بازی عملی شده است. اتصال PS3 به شبکه Steam به بازیکنان این کنسول امکان می‌دهد مثل PCبازها به روز رسانی‌ها را به طور خودکار و مستقیم دریافت کنند.


نوشته شده در تاریخ سه شنبه 26 مهر 1390 توسط امیر فرزین | نظرات ()


شارژ ایرانسل

دانلود

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

شادشاپ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا