تبلیغات
کلاس بازی
کلاس بازیgameclass.tk

توصیحات و نقد در ادامه ی مطلب

یکی از عناوینی که به احتمال زیاد خیلی از بازیکنان دنیای بازی های کامپیوتری دوست دارند آن را هر چه زودتر بازی کنند، Metal Gear Solid: HD Collection است. این نسخه شامل بازی های Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty و Metal Gear Solid 3: Snake Eater خواهد بود و در کنار این دو نسخه، Metal Gear Solid: Peace Walker که برای PSP راهی بازار شده بود هم قرار دارد و بازیکنان می توانند این عنوان را در ماه نوامبر روی Xbox 360 و PS3 تجربه کنند. بدون شک این مجموعه، بهترین بازی های بازسازی شده را در بر خواهد داشت که تا کنون عرضه شده اند.

تجربه نسخه های دوم، سوم و نسخه PSP این سری از بازی ها به صورت HD و روی کنسول های نسل حاضر، باعث شده تا کسانی که این عنوان ها را تجربه نکرده اند، بسیار هیجان زده باشند. تا کنون قسمت های مختلفی از این مجموعه به نمایش درآمده، اما نمایش بازی MGS: Peace Walker به صورت HD همه را به تحسین واداشت. قسمت های به نمایش درآمده از این بازی مربوط به نسخه Xbox 360 آن می شد. یک نسخه HD از بازی ای که سال گذشته برای PSP راهی بازار شده بود و با استقبال بسیار خوبی مواجه شده بود. قسمت هایی که در این دمو به نمایش درآمدند، برای کسانی که نسخه PSP را بازی کرده بودند، آشنا بودند. طراحی نقشه ها و حتی آیتم هایی که در محیط بازی دیده می شوند، همانند نسخه PSP بودند، اما نکته قابل ملاحظه، با کیفیت تر شدن بافت های بازی به همراه فریم فوق العاده آن بود.

در این عنوان همچنان با گروهی از مزدوران در جنگل های کاستاریکا مبارزه خواهید کرد. بازی در حالت HD بسیار زیباتر به نظر می رسید و با نسخه PSP بسیار متفاوت بود. در این نسخه شاهد رنگ آمیزی های بهتر و مناظر فوق العاده ای خواهید بود که برای یک بازی بازسازی شده، فراتر از حد انتظار است. از دیگر پیشرفت های بازی، می توان به وضوح تصویر بازی اشاره کرد. بازی به معنای واقعی به صورت Full HD ساخته شده و بازیکنان می توانند این عنوان را در حالت ۱۰۸۰p روی کنسول های خود، اجرا کنند. این موضوع باعث شده بود که خیلی از بازیکنان جذب این عنوان شوند. تصاویر بسیار چشم نواز بودند و هر بازیکنی را محو بازی می کردند.

بافت های بازی از جزئیات بسیار خوبی تشکیل شده بودند و طراحی شخصیت ها در سطح بسیار خوبی قرار داشت. یکی از مهمترین تغییراتی این نسخه با نسخه PSP کرده، کنترل آن است. در کنسول های PS3 و Xbox 360 به دلیل وجود دو آنالوگ، بازیکنان می توانند به راحتی بازی را کنترل کنند. با آنالوگ راست می توان دوربین را حرکت داد و با آنالوگ چپ می توان شخصیت اصلی را کنترل کرد. همین موضوع نیز باعث شده تا مشکلات کنترلی نسخه PSP در این بازی وجود نداشته باشند. کنترل بازی به صورتی طراحی شده که بازیکنان می توانند دکمه های پیش فرض را تغییر دهند و یک کنترل دلخواه را به وجود بیاورند.

البته در حالت پیش فرض، بازی به این صورت است که هر دو دکمه Triggers (در کنترلر Xbox 360) پنجره هایی که مربوط به آیتم های مختلف هستند را باز می کنند و Bumper چپ و راست هم برای زوم و تیراندازی به کار خواهند رفت. برای کسانی که بازی را ساعت ها روی PSP بازی کرده اند، این امکان فراهم شده که با سیستم Transfarring بازی را هم روی PSP و هم روی PS3 ادامه دهند. به وسیله این سیستم بازیکنان می توانند بازی را روی PS3 شروع کنند، سپس به وسیله سیستم Transfarring اطلاعات را به PSP منتقل کرده و ادامه بازی را روی PSP بازی می کنند. این کار را می توان به صورت برعکس هم انجام داد.

Transfarring به نوعی یک سیستم انتقال Save بین این دو پلتفرم است که به بازیکنان این اجازه را می دهد تا در همه جا بازی محبوبشان را ادامه دهند. البته همان طور که گفته شد، این سیستم روی PS3 و PSP فعال است. این بازی دارای قسمت Co-op به صورت چندنفره است و بازیکنان می توانند آن را در کنسول دستی و روی کنسول خانگی خود به این صورت بازی کنند. تجربه نسخه های دوم و سوم این سری از بازی ها نیز می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. مخصوصاً برای کسانی که تا کنون موفق به انجام این سری از بازی ها نشده اند یا اینکه فقط نسخه چهارم را بازی کردند. همان طور که اشاره کردیم، این مجموعه یکی از بهترین عنوان های بازسازی شده ای خواهد بود که قرار است راهی بازار شود. ما به شدت منتظر این عنوان هستیم.نوشته شده در تاریخ جمعه 6 آبان 1390 توسط امیر فرزین | نظرات ()


شارژ ایرانسل

دانلود

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

شادشاپ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا